Nasz blog jest miejscem dla osób, którym w duszy gra muzyka. Z artykułów, które odnajdziesz na stronie, dowiesz się wielu ciekawych rzeczy nie tylko o samym dźwięku, ale także akcesoriach, które są niezbędne do jego odtworzenia. Poznaj artykuły wypełnione ciekawostkami o płytach winylowych. Wbrew powszechnemu przekonaniu winyle nie są archaicznymi nośnikami muzyki. Wcale nie odeszły w zapomnienie. Rynek muzyczny generuje z nich więcej przychodów, niż mogłoby się nam wydawać. Jeśli już wspominamy winyle, warto również zaznajomić się z ich wadami i zaletami. Dlaczego tak właściwie nowoczesna technologia była w stanie je wyprzeć i co sprawiło, że po wielu latach ludzie ponownie zaczęli tak chętnie je kupować?

Na blogu omówimy jakość płyt kompaktowych i to jak wypadają na tle nowszej technologii mp3, z której korzystamy głównie dziś. Poznasz wiele nieoczywistych faktów związanych z muzyką i historią sprzętów muzycznych. To właśnie wyprodukowanie płyt CD były pierwszym na świecie momentem, w którym muzyka przeszła z nagrań analogowych na cyfrowe. Ta wygoda sprawiła, że społeczeństwo bardzo szybko przyzwyczaiło się do nowych gadżetów przeznaczonych do odsłuchu piosenek. Nowinki technologiczne znacznie wpłynęły też na możliwości dużych koncernów i przemysłów muzycznych. Muzyka mogła być teraz produkowana o wiele szybciej i w wyższej jakości. Dowiedz się też, co zaoferował nam kolejny krok milowy w technologii związanej z muzyką, czyli nagrania w formacie mp3.

Czym tak naprawdę urzekły nas płyty winylowe?

Jakość płyt winylowych pozostawia wiele do życzenia, gdy zaczniemy porównywać ich możliwości z nagraniami mp3 lub płytami kompaktowymi. Nie możemy jednak zignorować tego, że do tej pory na całym świecie ogromna ilość osób nie może zapomnieć o uroku winyli. Co więcej, dla wielu fanów klasycznej muzyki, to właśnie płyty winylowe miały najlepsze brzmienie. Jeżeli jednak płyty winylowe nie miałyby w sobie oryginalnego brzmienia i pewnego uroku, jak moglibyśmy wytłumaczyć to, że w 2015 roku kolekcjonerski album The Beatles został sprzedany za 790 000 dolarów? Jak widać, nadal niektórzy ludzie są w stanie wydać majątek na muzyczne akcesoria, które zdaniem innych odeszły w zapomnienie.

Historia kaset

Na naszym blogu poznasz także historię kaset, które królowały wraz z walkmanami jeszcze 2 dekady temu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że opracowanie kaset było jednym z historycznych momentów, który na zawsze odmienił przemysł muzyczny. Pomimo tego, że era zdominowana przez kasety nie była okresem dostępu do wysokiej jakości sprzętu muzycznego ani komputerów, to właśnie wtedy amatorskie zespoły pierwszy raz mogły pokazać się światu. Każdy wykonawca lub grupa niedzielnych muzyków, która nie miała szans na podpisanie kontraktu z wytwórnią muzyczną, od teraz mogła nagrywać swoje utwory na ogólnodostępne kasety. Rozpoczął się złoty okres dla dystrybucji muzyki.

Zapoznając się z historycznymi ciekawostkami o kasetach na naszym blogu, dowiesz się również o tym, że to właśnie ten moment był zapalnikiem dla subkultury hip-hopowej, która przez ostatnie 20 lat zdominowała zarówno gusta setek milionów ludzi na całym świecie, jak i rynek muzyczny. Wystarczy rozejrzeć się po najczęściej odtwarzanych hitach dostępnych na amerykańskim YouTube. Od dawna nie króluje pop. Musiał podzielić się miejscem z rapowymi rytmami, które podbijają serca coraz większej ilości osób każdego roku.